Nebanku aizdevumi internetā un ne tikai

Nebanku aizdevumi sabiedrībā ir iemantojuši tik lielu popularitāti, jo piedāvā aizņemties arī situācijās, kad bankas kredītus atsaka. Savā ziņā var teikt, ka šie aizdevēji pieiet kredītu izsniegšanai nedaudz brīvāk. Tas tikai daļēji ir patiesi, jo arī šeit ļoti liela daļa no kredītu pieteikumiem tiek atteikta, taču daudzos gadījumos, ir iespējams saņemt kredītu arī šaubīgās situācijās.

Piemērs ir ātro kredītu reklāmas par kredītu izsniegšanu bez darba vietas un ar sliktu kredītu vēsturi. Bankas šādas reklāmas neveido un ir diezgan striktas savu piedāvājumu noteikumos. Arī pie ātrajiem kredītiem, protams, jums aizdevumu neviens neizsniegs, ja nav nekādu ienākumu un ir parādi pie citiem aizdevējiem, taču iespējas ir nedaudz plašākas un aizdevēji mūs par to informē. Šādos uzņēmumos ir iespējams aizņemties arī ar citiem ienākumiem, piemēram, pensiju, pabalstiem un citiem ienākumiem. Arī kredītu vēsture var tikt skatīta uz katra individuālā gadījuma pamata. Attiecīgi, ja jums ir bijušas kādas parādsaistības, kuras ir sabojājušas jūsu kredītu vēsturi, tiek individuāli izskatīti riski konkrētajā brīdi un lēmums var būt arī pozitīvs. Taču, esoši parādi ir tikpat liels šķērslis pie nebanku aizdevējiem, kā tas ir bankās.

Nebanku aizdevēji ir mazāki uzņēmumi, galvenokārt, kas nodarbojas ar kredītu izsniegšanu. Bankas ir pat valsts līmeņa aizdevēji un nelielus aizdevumus ar paaugstinātu riska pakāp, gluži vienkārši, nav tik izdevīgi izsniegt. Taču nebanku aizdevēji, savā ziņā, tieši specializējas uz šiem mazajiem, īstermiņa aizdevumiem, bet ne tikai. Arī šie uzņēmumi var būt ļoti lieli. Latvijā ir sastopami daudzi gan ātrie, gan citi nebanku aizdevēji, kas ir pie mums ienākusi un atvēruši filiāles un meitas uzņēmumus, no daudzām citām pasaules valstīm. Šie uzņēmumi var būt pat globāli un ļoti ietekmīgi. Tas tikai liecina par šī sektora lielo ietekmi uz finanšu tirgu un tā apmēriem.

Diezgan bieži, sabiedrībā valda bažas par šādu uzņēmumu uzticamību un to ilgmūžības iespējām. neviens nevēlas sasaistīties ar uzņēmumu, kurš var pazust jau nākamajā dienā. Daļēji tas ir pamatoti, bet tad atkal ir jāapskata šo uzņēmumu darbība un varam secināt, ka tie ir pietiekoši droši, galu galā arī bankas mēdz bankrotēt. Daudzi arī satraucas par augstajām procentu likmēm, bet Latvijas valdība ir sākusi rūpīgāk uzraudzīt arī šo sektoru un kontrolē procentus un soda naudas, ar ko cilvēki var saskarties.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *